در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
Hacked by t.me/vcside

نیازمندی های بازارچه 96

دعوی حقوقی بر سر نفقه و جعل

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۰ ریپورتاژ آگهی

دعوی حقوقی بر سر نفقه و جعل

 

کلمه دعوی حقوقی از جمله کلماتی است که حتما در هنگام مواجه با مشکلات قضایی با آن برخورد کرده­ایم. حتما تا به حال برای شما نیز پیش آمده که به هر شکلی و همچنین به دلایل مختلفی به اجبار با دادگاه و دادسرا مواجه شده باشید. دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری از آن دسته کلماتی هستند که همیشه در هر مسئله قضایی و حقوقی، به گوش می­رسد. شاید از خود بپرسید که چه تفاوتی میان این دو دعاوی وجود دارد؟ دعاوی حقوقی و کیفری هر دو در طرفین دعاوی، مرجع رسیدگی و ماهیت با یکدیگر متفاوت هستند. به عبارت دیگر می­توان گفت که دعاوی حقوقی براساس احقاق حق ( ادعا برای یک حق ) بوده و دعاوی کیفری از جمله اصطلاحاتی است که در هنگام درخواست به مجازات رساندن فرد خاطی به کار می­رود. در ادامه با دعاوی حقوقی و مراحل رسیدگی به آن و همچنین با وظایف وکیل جعل و وکیل معاضدتی در دعاوی حقوقی آشنا می­شویم.

جهت اطلاع از ثبت دادخواست و شکایت نفقه اینجا کلیک کنید...

تعریف دعوی حقوقی و مراحل رسیدگی به آن

این نوع دعوی معمولا زمانی مطرح می­گردد که در مسائل مختلفی به دنبال رسیدن به حق خود ­باشیم و یا به عبارتی دیگر با دعاوی حقوقی زمانی زمانی روبرو می­شویم که برای یک حق ادعایی وجود دارد. رسیدگی به این نوع دعوی در محاکم دادگستری یا همان دادگاه­ها به انجام می­رسد و دیگر نیاز مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب وجود نخواهد داشت. دعاوی حقوقی انواع مختلف و گوناگونی دارد. دادخواست­های مربوط به معامله­ و عقود قراردادها، دادخواست­های خانوادگی، دادخواست­های مربوط به اسناد سجلی و... از انواع دعاوی حقوقی مطرح شده در دادگاه می­باشند.

 جعل یا تزویر مانند جعل اسناد را می­توان به  عنوان یکی از مهم­ترین انواع دعاوی حقوقی معرفی نمود. جرم جعل و تزویر و همچنین استفاده از سند مجعول یا جعل شده، معمولا در محاکم کیفری و دادسراها مورد بررسی و رسیدگی قرار می­گیرد و در محاکم حقوقی و دادگاه­ها تنها به ادعای جعل و یا انکار آن رسیدگی می­شود. برای پیشبرد و رسیدگی به ادعای جعل چه از لحاظ حقوقی و چه از لحاظ کیفری، به یک وکیل جعل باتجربه و فوق العاده خبره نیاز است.

همان طور که گفته شد رسیدگی به دعاوی حقوقی در دادگاه یا محاکم دادگستری اتفاق می­افتد. مراحل رسیدگی به دعوی حقوقی به ترتیب ارائه دادخواست به دادگاه، باطل کردن تمبر و پرداخت هزینه دادرسی، ثبت دادخواست و ارجاع آن به شورا، ثبت پرونده در دادگاه و تعیین وقت رسیدگی، جلسات دادرسی و رسیدگی و حل اختلافات، انشاء رای ( صدور حکم و رای دادگاه )، واخواهی ( اعتراض به حکم صادر شده به صورت غیابی )، تجدید نظرخواهی، فرجام خواهی و در نهایت اجرای حکم می­باشد.

 گاهی اوقات ممکن است این ادعای حقوق به دلایل مختلفی به سرانجام نرسد و مراحل رسیدگی به دعاوی حقوقی به خوبی پیش نرود. برای اینکه از رسیدگی به دادخواست حقوقی خود و همچنین حل مسائل و اختلافات موجود اطمینان حاصل نماییم، به راهنمایی­های یک وکیل باتجربه و متخصص نیاز داریم. وکیل پایه یک دادگستری به عنوان یک فرد متخصص و معتمد، همان شخصی است که برای احقاق حق به دنبال آن هستیم. اگر از تمکن مالی خوب و مناسبی برخوردار نیستیم و یا به عبارتی به دلیل مشکلات مالی توانایی گرفتن وکیل را نداریم، استفاده از وکیل معاضدتی بهترین انتخاب بوده و حلال مشکلات می­باشد.

  ثبت آگهی رایگان


 سیستم وبلاگدهی آریا ,  سئوکار سئوکار حرفه ای , شرکت خدمات نظافتی در مشهد , خدمات نظافتی آریا / شرکت خدمات نظافتی , فروشگاه پوشاک زنانه و بچه گانه اهورا ,  نیازمندی های حقوقی , خرید فالوور اینستاگرام , خرید ممبر تلگرام , قالیشویی , نیازمندی های قالیشویی , نیازمندی های خدمات نظافتی , نظافتی , وکیل دادگستری در مشهد